Tovább a tartalomhoz Tovább a lábléchez

Megnyílt a Bajor Gizi Színészmúzeum

Jelenleg a védettségi igazolvánnyal rendelkezők és a felügyeletük alatt lévő kiskorúak látogathatják a Bajor Gizi Színészmúzeum kiállításait. A védettségi igazolványt a múzeumi jegypénztárnál kell felmutatni. Az igazolványon feltüntetett személyazonosság vagy az életkor igazolására alkalmas hatósági igazolványt is kötelező vinni a vendégeknek!

A látogatók és a múzeumi munkatársak védelme érdekében a múzeum egész területén ajánlott maszk viselése és a másfél méteres védőtávolság megtartása. Rendezvényeket és iskolai csoportok részére múzeumpedagógiai foglalkozásokat június 1-je után tartanak a múzeumban. Addig is folyamatosan frissülő tartalmakat és virtuális programokat nézhetnek meg az érdeklődők az online felületeken.

 

*

A Bajor Gizi Színészmúzeum kiállításai:

Herceg a vasfüggöny mögül. Róna Viktor (1936–1994) a magyar tánctörténet kiemelkedő egyénisége. Életéről, roppant önfegyelemmel épített pályájáról soha korábban nem született kiállítás.

A pesti kispolgári művészmiliőből származó, idővel a világ legrangosabb alkotói, politikai vezetői között otthonosan mozgó Róna Viktor története, mint mondani szokás, „kész regény”. A tárlat a táncos rendkívüli sorsát, mindössze ötvenhét életéve történetét beszéli el, a maga korában értelmezve, a fontos összefüggéseket felvillantva. Róna halála után hagyatéka az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet Táncarchívumába, Európa egyik legnagyobb tánctörténeti gyűjteményébe került. A kiállítás szinte teljes egészében a gazdag gyűjtemény anyagából állt össze.

 

Bács Ferenc (1936–2019).

Nyolcvanhárom éves korában, 2019. április 16-án hunyt el Bács Ferenc, aki tizenhét Marosvásárhelyen töltött esztendő után, érett színészként települt át Magyarországra, és vált az ország egyik kedvencévé. A színpadon ő volt Csehov Ivanovja, a Fáklyaláng Görgeyje, a My Fair Lady Higgins professzora. Kellemes modora, megjelenése, kulturált viselkedése, szép orgánuma film- és szinkronszerepeiben is érvényesült, neve a fiatal generáció tagjai előtt sem cseng ismeretlenül. A tárlat sokoldalú művészetének állít emléket.

 

*

Mindkét kiállítás szeptember 5-ig látogatható a szokásos nyitvatartási rend szerint: szerdától vasárnapig 14–18 óráig. Cím: Bajor Gizi Színészmúzeum – XII., Stromfeld Aurél út 16.Megnyilt_a_Bajor_Gizi_Szineszmuzeum