Tovább a tartalomhoz Tovább a lábléchez

Újra együtt énekeltek magyar és japán gyerekek

A koronavírus-járvány miatti két év kényszerű szünet után az idén immár tizennegyedik alkalommal tartott közös hangversenyt a Virányos Általános Iskola és a Budapesti Japán Iskola. Szó szerint „ütősen” indult az előadás, a japán dobegyüttes fergeteges műsora azonnal megadta a hangulatot.
Japán részről furulyaegyüttes, xilofonosok, ütősök és fúvósok kiszenekara következett, míg a magyar diákok gitárral, csengettyűkkel, csallóközi dudanótákkal, népdalcsokorral és élő zenével kísért moldvai-csángó néptánccal szórakoztatták a közönséget. A muzsikát Nyitrai Péter intézményvezető-helyettes és Margetán Rebeka virányosi tanítónő szolgáltatták. A gitáros műsorszám sikere a Solti György Zeneiskola gitártanára, Mórotz Sára felkészítőmunkáját dicséri.Ujra_egyutt_enekeltek_magyar_es_japan_gyerekekElhangoztak vidám angol gyerekdalok is, valamint japán kérésre a magyarok jól ismert népdala, a Tavaszi szél…, míg magyar közkívánatra a japán nép számára fontos jelképet idéző Sakura, azaz Cseresznyevirág szívhez szóló dallamai is, amiket a japán és a magyar gyerekek egymás anyanyelvén, együtt adtak elő. Keith & Kristyn Getty I Am Not My Own című ír dalával zárult a program, szintén a két nép fiataljainak közös produkciójában.
Kántor Ágnes, a Virányos Általános Iskola igazgatója köszöntőjében „régi-új hagyományként” üdvözölte a koncertet, örömét kifejezve, hogy a két oktatási intézmény ismét sort keríthetett erre a jelentős eseményre. Külön is köszönetet mondott Sakai Keikónak, a Budapesti Japán Iskola intézményvezető-helyettesének és Tóth Emesének, a Virányos Általános Iskola művészeti vezetőjének, hogy tizenhat éve gondozzák fáradhatatlanul a rendezvényt.Ujra_egyutt_enekeltek_magyar_es_japan_gyerekek2Miként mindig, a lelkes közönség ezúttal is zsúfolásig megtöltötte az iskola tornatermét. A vendégek közt foglalt helyet a Közép-Budai Tankerületi Központot képviselő Fáskerti Katalin, aki elismeréssel szólt a közös koncertről. Mint mondta, számára a japán dobelőadás nyújtotta a legkatartikusabb élményt.
Sakai Keiko és Tóth Emese arról beszéltek, mennyire fontosnak tartják a két nép közötti híd megerősítését, fenntartását, ami a sporton kívül leginkább a zene közös nyelvén valósulhat meg. Ennek megkoronázása ez a hagyományos előadás. Emellett a Virányos Általános Iskolában, Németh Zsuzsa vezetésével, szakköri keretek között zajlik a japán nyelv oktatása, ez pedig közös órák megtartását is lehetővé teszi.

-os