Tovább a tartalomhoz Tovább a lábléchez

Kanada-napi vetélkedő a Budai Technikumban

Melyik kanadai városnak van 112 ezer kantoni nyelvet beszélő lakosa? Hol élnek 2,7 millióan, és melyik település területe annyi négyzetkilométer, ahány nap van egy évben? A többi között ezekre a kérdésekre is válaszolniuk kellett a Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum (BGSZC) Budai Technikumban rendezett multikulturális vetélkedő résztvevőinek. A Károli Gáspár Református Egyetemmel karöltve szervezett programban a BGSZC többi iskolájából érkező, háromfős csapatok angol nyelven mérték össze tudásukat.

„A cél az volt, hogy felkeltsük a diákok érdeklődését Kanada kultúrája, földrajza és oktatása iránt, egyben fejlesszük tanulóink angolnyelv-tudását. Fontos, hogy tanítványaink szélesítsék interkulturális ismereteiket, a megszerzett tapasztalatukkal bővítsék általános műveltségüket, és ezt akár a későbbi munkájuk során is kamatoztassák” – mondta el lapunknak Barta Andrea Ágnes, a Budai Technikum igazgatója. Hozzáfűzte, hogy a nyelvi munkaközösség örömmel fogadta a kezdeményezést, mivel ez újabb alkalmat adott az iskola ismertségének növelésére, továbbá arra, hogy még szorosabbra fűzzék szakmai és baráti kapcsolataikat a BGSZC iskoláival.Kanada-napi_vetelkedo_a_Budai_Technikumban

Dr. Nagy Judit, a Károli egyetem dékánhelyettese – aki több évig élt Kanadában, és a követségen is dolgozott – ismertette az általa készített kérdéseket, majd a kitöltött feladatlapok összegyűjtése után a megoldásokat is megbeszélte a diákokkal. A versenyt a Keleti Károly Közgazdasági Technikum nyerte, második lett a házigazda Budai Gimnázium és Szakgimnázium, míg a harmadik helyet a Szent István Technikum és Kollégium szerezte meg.

Barta Andrea Ágnes véleménye szerint a mostani vetélkedő nem csupán egy megméretés volt a BGSZC iskolái között, hanem olyan esemény, amin a résztvevők játékos formában gyakorolhatták a nyelvtudásukat. Zárszavában kiemelte a nyelvtudás fontosságát, különösen az angol nyelvét, amely az információs technológia fejlődésének köszönhetően mára az oktatásban is kitüntetett szerepet kap.

M.