Tovább a tartalomhoz Tovább a lábléchez

Mindennapi_adrenalinfroccs

Mindennapi adrenalinfröccs

Brit tudósok is megmondták, hogy a lövöldözős videójátékoktól önmagában senki sem válik agresszívvé, sajnos inkább a mindennapi stressz az, ami kihozza az emberekből a vaddisznót. Sőt, nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy egy kis akció nem árthat senkinek. Segít levezetni a feszültséget, és néha kifejezetten jólesik némi adrenalinfröccsel átmosni az agyunkat.

Ezt nemcsak mi gondoljuk így, hanem azok a tíz- és százmilliók is, akik telefonjukon keresik az ilyesfajta örömöket; nem véletlen, hogy irgalmatlan mennyiségű ilyen típusú, a harcot középpontba helyező app készül. Ezek közül kétségkívül az egyik legjobb a legendás Call of Duty (CoD) sorozat mobilokra szánt változata. Onnan tudjuk, hogy mi is óriási rajongói vagyunk régóta!

 

De miért olyan jó?

A CoD nem agysebészet: egy katonát irányítva kell kiiktatni az ellenségeket. A PC-s vagy konzolos verziótól eltérően azonban a hangsúly az online küzdelmen van. Nincs hagyományos, történetre felhúzott kampánymód, hanem hosszabb-rövidebb ad hoc csatákba vethetjük bele magunkat.

Alapvetően tehát olyanok mellett vagy ellen kell ringbe szállnunk, akik a földgolyó más pontjain püfölik a mobiljaikat. E megoldás pedig sokkal-sokkal nagyobb kihívást jelent, mintha a könnyen kiismerhető mesterséges (un)intelligenciát kellene felülmúlnunk. A Call of Duty: Mobile egyik óriási erőssége, hogy nincsenek megtanulható pályák. Szó szerint minden egyes összecsapás más és más, így a játékosnak folyamatosan igazodnia kell az ellenfelek és a csapattársak harcmodorához, képességeihez.

Nem szükséges hozzá semmilyen kiegészítő, csak az érintőképernyőt kell tapogatni. Az egyik ujjunkkal irányítunk és célzunk, a másikkal pedig a virtuális ravaszt rángatjuk. Piszok gyorsan elsajátíthatók az alapok, de ha valaki jó eredményeket szeretne elérni, ahhoz rengeteget kell gyakorolnia éles környezetben.

Az egy dolog, hogy lehet kúszni-mászni, bujkálni, ám emellett a fegyverek is nagyon változatosak. Máshogy sebeznek és szórnak, eltérő a hatótávolságuk, ráadásul fejleszthetők is, így mindenki megtalálhatja a saját stílusához legmegfelelőbbet. Aki akarja, kipróbálhatja magát lassú mesterlövészként, két lábon járó, tohonya hadigépezetként vagy ultrafürge cybernindzsaként.

Nem pusztán a reflex, a „skill” dönt, sokat számít a gondolkodás is, például azt kitalálni, hogy honnan is érkezhetnek az ellenségek, vagy épp a csapattársaink. Ennek köszönhetően pedig a lassabb reakcióidejű, akár idős felhasználók is eséllyel szállhatnak be a virtuális háborúba, ha használják az eszüket.Mindennapi_adrenalinfroccs

 

Látvány és ár

A grafika és a látvány kiváló, telefonos szinten a csúcsot jelenti. A program olyan jól optimalizált, hogy még egy gyengébb, középkategóriás modellen is vidáman elfut. A legjobb, hogy ehhez egy forintot sem kell elkölteni.

Ingyenesen letölthető és futtatható, ám ilyenkor rengeteget kell küzdeni, hogy megkapjuk a jobb fegyvereket. Ha valaki ezt átugraná, akkor némi anyagi ráfordítással orvosolhatja, de a lényeg, hogy nulla forintból is komoly sikereket lehet elérni.

Szalai Péter

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.activision.callofduty.shooter

Apple iOS: https://apps.apple.com/us/app/call-of-duty-mobile/id1287282214