A Kerekes Band autentikus gyimesi és moldvai népzenét játszó együttesből hosszú, kitartó tanulás és örömzenélés során csiszolódott a magyar népzene dallamait a populáris könnyűzene legkülönbözőbb műfajaival elegyítő zenekarrá. Korszakalkotónak is nevezhető az újításuk, hogy a hamisítatlan magyar népzenét funk, rock, pszichedelikus és elektronikus zenei műfajokkal társítva formálják szokatlan, általuk csak ethno funkként aposztrofált stílussá.
Akik nem ismerik a Kerekes Band repertoárját, azok számára mi lenne a legfontosabb néhány mondat, amivel a műsort jellemezné?
– Hasító ethno funk, felszabadító csángó boogie, nagy terpeszes folk ’n’ roll. Röviden – összegez Fehér Viktor dobos.
Mennyire ismert és népszerű ma Magyarországon ez a műfaj?
– Ez egy nehéz kérdés. Mi számít népszerűnek? Amivel foglalkozik a kereskedelmi média? Vagy amit folyton játszik a rádió? Ilyen értelemben nem vagyunk népszerű zenekar. Viszont annak ellenére, hogy lassan húszéves lesz a banda, még mindig évi hatvan koncertet adunk. Megtöltöttük már a Művészetek Palotáját, az A38-at, vagy a Kobucit többször is. Ezt különösen nagy eredménynek tartom akkor, amikor olyan – zenei értelemben – előnytelen hangszerek a főszereplők nálunk, mint a furulya, vagy a koboz. Nem éppen csajozós hangszer egyik sem, valahogy mégis sok nő jár a koncertjeinkre…
Kik alkotják általában a közönségüket?
– A világzene mindig is rétegműfaj volt. Kicsit értelmiségi, kicsit népi, kicsit kozmopolita, de minden esetben a nyitott emberek zenéje. Azok járnak általában a koncertjeinkre, akik valamilyen új hangzást keresnek. Ebben a műfajban ráadásul ritkán születnek slágerek. Minket lepett meg a legjobban, hogy „sikerült” a Mr. Hungaryt megírni, ami hetekig vezette a Petőfi slágerlistáját. Pedig azt sem slágernek szántuk. A sláger mindenesetre esély arra, hogy egy zenekar sok emberhez eljuthasson. Aztán ezek az emberek eljönnek koncertre, és ha a zenekar élőben is jó, akkor talán rajongóvá válnak.
Milyen műsorral készülnek a Gesztenye Napokra? Hoznak még egy kis nyári hangulatot?
– A nyári budapesti koncerteket tematikus programokkal töltöttük meg, és mindig volt velünk vendégelőadó. Így például fellépett Wild Cow Sonny, Szabó Balázs, Waszlavik „Gazember” László, Szalóki Ági, Nóvé Soma a Middlemist Redből és Paár Julcsi a Tárkány Művekből. Ez lesz az első olyan koncertünk március óta, amelyen a rajongók ismét a százszázalékos Kerekes Bandet kapják. És aki volt már Kerekes Band-koncerten, az tudja, nem kell sokat várni arra, hogy beinduljon a tánc. Ha a Művészetek Palotájában sikerült, a Hegyvidéken sem lesz ez másképp.
Ennyire jól ismerik a hegyvidéki közönséget?
– Kevesen tudják, hogy a zenekar egyik legfontosabb fellépése épp a MOM-hoz kötődik. Kerekes Band néven itt adtuk az első budapesti koncertünket a Ghymes meghívottjaként. Ez nagyjából tíz éve lehetett. Akkor kezdtünk el népzenei átdolgozásokat játszani, keresgéltük az új hangunkat. Korábban autentikus népzenével foglalkoztunk, de az a közeg kevésbé fogadta be az újításainkat, így új közönség után „kellett néznünk”. Az említett koncert annyira jól sikerült, hogy későbbi Pimasz lemezünk bemutatóját is a MOM-ban tartottuk. Ez az album hozta meg a sikert a Kerekes Band számára.
Van ezenkívül is valamilyen hegyvidéki kötődésük?
– Igazából nem sok. Mivel egri zenekar vagyunk, maximum az egri hegyvidékhez. Ott viszont nagyon jó borok vannak, amik folyamatosan inspirálják a zenénket!
A nyárral lezárult a koncertezés időszaka is. Milyen tervekkel kezdik meg az őszi-téli szezont?
– November elsején jelenik meg az első koncertalbumunk Kerekes Band – Live at A38 címmel. Régi vágyunk volt már, hogy kihozzunk egy élő lemezt, és valószínűleg a rajongók is nagyon várják már, hogy otthon is átélhessék a koncerthangulatot.
Apróhirdetés-feladás kényelmesen otthonról, a nap 24 órájában már 2 partnerünkön keresztül.
- hirdetési árairól és kedvezményeiről,
- a megrendelhető hirdetési felületekről,
- technikai paraméterekről
- lapzárták és megjelenések időpontjairól.
A Hegyvidék újság 2019. évi hirdetési tájékoztatója