Nemrég ünnepelte hatvanötödik születésnapját Babos Gyula, ám zenéje a mai napig azt a mélyen izzó tüzet, lendületet tükrözi, mint a kezdetekben, amikor a Rákfogóban és a Saturnusban játszott. Az ismert muzsikus 1977 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola tanára, így korántsem meglepő, hogy a szeptember 28-i koncertre is hív magával fiatal tehetségeket.
Milyen programot terveznek a Gesztenye Napokra?
– Olyat, amelyben Nika, azaz Veres Mónika és én, valamint a velünk játszó kitűnő fiatal muzsikusok meg tudjuk mutatni azokat a zenei elképzeléseket, amelyek alapja a blues, a jazz, a pop és a folk. Mindezt úgy, hogy előadásunkban összeforrott, egységes, saját kompozíciókként adjanak élményt a hallgatóknak.
Zenei karrierjének talán legismertebb kezdeti állomásai a Kex, a Rákfogó és a Saturnus együttesek voltak. Azóta sok fiatal tehetségnek adott nemcsak tanulási, de bemutatkozási lehetőséget is.
– Kezdettől a térség zenei kincseit szeretném integrálni az általam képviselt improvizatív összefoglaló zenébe. Ehhez szerencsére mindig fantasztikus partnereket találtam, mint például a zongorista Szakcsi Lakatos Róbertet, aki a baseli zeneakadémia klasszikus, majd jazz tanszakán tanult. Legjelentősebb elismerése a montreux-i jazz-zongora-verseny első díja. Oláh Gábor dobos, vagy éppen a méltán elismert basszusgitáros, bőgős, Hárs Viktor szintén értékes felfedezés.
Veres Mónika több tehetségkutató televíziós műsorban is feltűnt, míg végül az első hazai The Voice legjobb női énekeseként ismerhette meg őt a magyar közönség. Nem a mostani lesz az első közös fellépésük.
– Nika különleges hangadottságával járul hozzá a zenénk megvalósításához.
Talán hiábavaló is megkérdeznem, mennyire ismerik a hegyvidéki közönséget…
– A MOM Kulturális Központ újranyitása óta többször, több formációban volt szerencsénk itt fellépni. Ha összeadnánk a minket külön-külön meghallgatókat, többezres tömeg is összejöhetne… Ezzel, ugye, válaszoltam is a fel nem tett kérdésére?
Mire készülnek mostanában?
– Mindig a következő feladatra – így mi sem természetesebb, mint hogy most a Gesztenyés kertbeli koncertre.
Babos Gyula 1949. június 26-án született Budapesten. Édesapja hegedűs volt, és ő is hegedülni, majd zongorázni tanult, habár rövid ideig. Tizenöt évesen a Futurama zenekarban gitározott, 1966-ban a Magyar Rádió jazzversenyén első helyezést ért el, de igazán 1970-től kezdték el megismerni a legendás Kexből. Két évvel később már a Rákfogóban játszott, 1974-ig. Ezután Kőszegi Imre dobos zenekarában tűnt felt, majd 1979-ben megalapította első saját csapatát, a Saturnust. 1985-ben létrehozta a Babos Trio Pluszt, ezt később a Babos Trio váltotta fel, amelyben Balázs Elemér dobossal és Egri János nagybőgőssel zenélt együtt. Hazai és nemzetközi hírnévnek örvendő muzsikusok hosszú sorával játszott, s játszik folyamatosan.
Veres Mónika négyéves korában már szignálzenét énekelt a Magyar Rádióban. 1994-ben beiratkozott az Erkel Ferenc Ének és Zene Szakos Általános Iskolába, később a Magyar Állami Operaház gyermekkórusának tagja volt. 1999 elején megjelent első albuma, Papa, ne félts! címmel. Az év tini énekesnője kategóriában 2001-ben eMeRTon-díjat kapott. 2006-ban főszerepet játszott az 56 csepp vér című musicalben. A Megasztár 2008-as és 2010-es szériájának állandó vokálosa, valamint a 2012-es Eurovíziós Dalverseny magyarországi döntőjének egyik résztvevője volt. 2012-ben az első The Voice tehetségkutató műsor legjobb énekesnője lett.
Apróhirdetés-feladás kényelmesen otthonról, a nap 24 órájában már 2 partnerünkön keresztül.
- hirdetési árairól és kedvezményeiről,
- a megrendelhető hirdetési felületekről,
- technikai paraméterekről
- lapzárták és megjelenések időpontjairól.
A Hegyvidék újság 2019. évi hirdetési tájékoztatója