Bársony Bálint visszatérő, kedvelt vendége a Hegyvidéki Napoknak. Ám míg barátaival tavaly Nepált idézte a színpadra különleges hangszereivel, az idén a Magyar Rhapsody Project élén újragondolt, újrahangolt klasszikusokat szólaltat meg a vasárnap délutáni koncerten.
A Magyar Rhapsody Project előadásain nagy zeneszerzők – Liszt, Erkel, Kodály, Bartók, Kálmán, Lehár, Brahms és Weiner – kompozícióit hallgathatjuk egyedi hangzásvilággal, szaxofonra és dzsesszkvintettre hangszerelve. A tehetséges zenészek sok más sikeres formációban is együtt szerepelnek, a jazz és a színház világán át a gyermekfoglalkozásokig. Hat évvel ezelőtt a Sunshine Jazz című albumukkal, ami már a megjelenése napján platinalemez lett, elnyerték az év legjobb jazzalbuma díjat.
– Sajátos, sokat sejtető az együttes neve…
– A Magyar Rhapsody Projectet három évvel ezelőtt álmodtuk meg jó barátommal, Lőrinczy Györggyel. Akkoriban készítettünk egy átiratot az A csitári hegyek alatt… című népdalra, szaxofonra, hárfára és dzsesszkvintettre hangszerelve. Ebből született az ötlet, hogy érdemes lenne egy olyan műsort összeállítani, amiben csokorba szedjük az általunk kedvelt nagy magyar klasszikus szerzők műveit és pár népdalátiratot. A név szinte magától jött a repertoár kialakítása után.
– Ön visszatérő vendége a Hegyvidéki Napoknak. Most milyen műsorral készülnek, mi lesz az újdonság?
– Tavaly a Nepálban inspirálódott Hangutazók Indulj el! című anyagát mutattuk be Jäger Dáviddal és Sas Andrással. Hazánkban még viszonylag új stílust foglal magában ez az összeállítás. A keleti hangzásvilágot, hangtálakat, gongokat, sarangit és a hangdrumot mutatja be egyedi hangutazáson keresztül. A meditációs koncert különlegessége, hogy a zenei ívek vagy dalok között a közönség nem tapsol, hanem csukott szemmel befelé figyel, ezáltal egyfajta meditációs nyugalom állapotába kerül. A mostani koncerten az általunk legkedveltebb nagy magyar klasszikusokat mutatjuk be egyedi hangzásvilággal. Rieger Attila gitáron, Elek Norbert zongorán, Máthé László nagybőgőn, Tar Gergely ütőhangszereken, Végh Balázs dobon, én pedig szoprán- és tenorszaxofonon közreműködöm.
– Milyen terveik vannak a közeljövőre?
– A nyár folyamán szeretnénk elkészíteni a gyerekeknek szóló Hangszersimogató lemezt zenekarunkkal és Korzenszky Klári népdalénekessel. Emellett készül a Hangutazók második albuma és a tervek szerint a Magyar Rhapsody Project anyaga is.
– Mennyire fontos a zenekarnak, hogy olyan közvetlen kapcsolatot tudjon kialakítani a közönséggel, mint amilyet egy Hegyvidéki Napokhoz hasonló kerületi rendezvénysorozat jelenthet, ahol családok, barátok együtt élvezik a produkciót?
– Mivel ebben a kerületben nőttem fel, és itt is végeztem az iskoláim – köztük zenei tanulmányaim – egy részét, mindig nagy öröm számomra a hazai terepen való fellépés. Nagyon várom már a koncertet és a találkozást a régi és új hegyvidéki barátokkal, ismerősökkel és a kedves zenerajongókkal.
Apróhirdetés-feladás kényelmesen otthonról, a nap 24 órájában már 2 partnerünkön keresztül.
- hirdetési árairól és kedvezményeiről,
- a megrendelhető hirdetési felületekről,
- technikai paraméterekről
- lapzárták és megjelenések időpontjairól.
A Hegyvidék újság 2019. évi hirdetési tájékoztatója