Tovább a tartalomhoz Tovább a lábléchez

A_lelek_rejteke

A lélek rejteke

Az idén is közös nyárköszöntő koncertet szervezett a Virányos Általános Iskola és a vele szomszédos Budapesti Japán Iskola. A két tanintézmény diákjai népdalokat, modern szerzeményeket, valamint hangszeres műveket adtak elő.
Szerdahelyiné Jászberényi Ágnes, a Virányos iskola igazgatója szerint a tanulók és a zenetanárok is tudják, hogy a léleknek van egy olyan rejteke, ahová csak a zene juthat el. Erre utalt Kodály Zoltán is, aki azt mondta, hogy „a közösségben való együtténeklés a személyiség érzelmi fejlődését minden másnál eredményesebb, erőteljesebb módon segíti”. A gyerekek fejlődésében tehát rendkívül fontos a muzsika, a közös éneklés, zenélés, amire kiváló alkalom ez a hagyományos virányosi program.
A szokásoknak megfelelően felváltva hangoztak el japán és magyar dalok, zeneszámok. Felcsendültek a hazai népzene legszebb darabjai, a Kis kece lányom, a Két szál pünkösdrózsa vagy a Házasodik a tücsök, továbbá közismert gyermekdalok is. Az elsősök különösen nagy kedvvel énekelték, hogy „Hol jártál, báránykám”, míg a távol-keleti gyerekek a nótázás mellett ütős- és fúvósszámokkal is felléptek.
A tornacsarnokot megtöltő nézősereg közös produkciónak is tapsolhatott, a két oktatási intézmény diákjai együtt adták elő a Szakura, a Felhő táncol és a Country Roads című dalokat, méghozzá eredeti, azaz japán, magyar és angol nyelven. A színvonalas műsort Tóth Emese, a Virányos Általános Iskola pedagógusa, valamint Sakai Keiko, a Budapesti Japán Iskola tanára tanította be.

M.