Tizenkét mérges malac és Riki-tiki-tévi
Nem a versengés, hanem a nyelvtanuláshoz kapcsolódó élményszerzés volt a célja az első angol nyelvű színjátszó-találkozónak a Tamási iskolában. A tanév végéhez illő, felszabadult hangulatú összejövetelen a házigazda mellett az I. kerületi Hunfalvy János Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági és Kereskedelmi Szakgimnázium, valamint a II. kerületi Budenz József Általános Iskola és Gimnázium tanulói szerepeltek.
Irodalmi adaptációk, mint A dzsungel könyvéből Riki-tiki-tévi, a gyilkos kobrákkal szembeszálló hős mongúz története, valamint egy Molnár Ferenc-mű fordítása mellett több az interneten fellelhető szórakoztató jelenet is színesítette az összeállítást. Ilyen például a karácsonyi szorgos méhecskék sztorija, vagy a Tizenkét mérges malac címet viselő szkeccs, amelyben egy farkas bírósági tárgyalását játszották el az állatjelmezbe bújt szereplők.
Pantomimot, éneket, képi és zenei aláfestést egyaránt alkalmaztak a fiatalok, hogy feldobják műsorukat. Sikerüket jelzi, hogy a csapatok végig figyelemmel kísérték egymás előadásait, és sokszor egyszerre derült mintegy száz diák egy-egy hatásosan elsütött poén hallatán.
„A gyerekek legyőzték azzal kapcsolatos félelmüket, hogy közönség előtt, idegen nyelven kell megszólalniuk” – dicsérte a résztvevőket Lukin Katalin, a rendezvény ötletgazdája és főszervezője. Az angoltanárokból és egy anyanyelvi lektorból álló zsűri nem rangsorolta, csak értékelte a nyolc csapat játékát. A jó csapatmunkát éppúgy kiemelték, mint a figyelemre méltó egyéni teljesítményeket. Ahogy elhangzott, a kevés kelléket ötletesen alkalmazó, minimalista színjátszás legalább annyira elnyerte tetszésüket, mint a multimédia szellemes használata.
A szervezők szeretnének hagyományt teremteni, és a következő tanévben ismét meghirdetnék a találkozót. Ezt is a Tamási Áron Általános Iskola és Német Két Tannyelvű Nemzetiségi Gimnáziumban tartanák meg, de már a megújult főépületben, ahol tágasabb térben akár még nagyobb létszámban játszhatnának az angolul tanuló fiatalok.
d.