A Hegyvidéki Önkormányzat képviselő-testülete
Megalakult a Hegyvidéki Önkormányzat képviselő-testülete, amelynek munkájában Pokorni Zoltán polgármester mellett tizenhét régi és új képviselő vesz részt. Az alábbiakban őket mutatjuk be egy-egy rövid életrajzzal, az általuk közölt információk alapján.
Pokorni Zoltán
polgármester
1962. január 10-én született Budapesten. 1980-ban érettségizett a II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumban. Az ELTE Bölcsészettudományi Karán szerzett diplomát magyar–történelem szakon 1987-ben. Első munkahelye a Toldy Ferenc Gimnázium, ahol magyar- és történelemtanárként dolgozott 1994-ig.
1988-ban alapító tagja volt a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének, 1993-ig a szervezet ügyvivője és szóvivője. 1993 októberében belépett a Fideszbe, és a párt oktatáspolitikai kabinetjének vezetője lett. 1994-től a Fidesz alelnöke, parlamenti képviselő, 1997–1998-ban frakcióvezető.
1998-ban, 2002-ben, 2006-ban és 2010-ben is a Hegyvidék országgyűlési képviselőjének választották. Oktatási miniszterként dolgozott 1998 és 2001 között. 2001 májusától a Fidesz – Magyar Polgári Párt elnöke. A 2002-es választások után az országgyűlési képviselőcsoport vezetője, majd 2002 nyarán lemondott elnöki és frakcióvezetői pozíciójáról. 2003-tól, 2007-től, valamint 2013–2015-ig ismét a Fidesz alelnökeként dolgozott. 2010-től négy éven át az Országgyűlés Oktatási, Tudományos és Kutatási Bizottságának elnöke volt.
2006 óta a XII. kerület polgármestere, valamint fővárosi önkormányzati képviselő. Most októberben negyedszer választották meg polgármesternek a hegyvidékiek.
Dr. Harmos Andrea
(Fidesz–KDNP)
1. számú választókerület
Pesterzsébeten született 1963-ban. 1982-ben érettségizett, majd a Semmelweis Orvostudományi Egyetemre nyert felvételt. Pályaválasztáskor meghatározó volt számára, hogy szülei, nagyszülei is az egészségügyben dolgoztak.
1989-ben végzett a SOTE Általános Orvostudományi Karán, ekkor költözött a Hegyvidékre. 1993-ban neurológus szakorvos lett. 1995-ben munka mellett, posztgraduális képzés keretében, a Külkereskedelmi Főiskola külgazdasági szakán tanult. Később, a kórházi orvosi gyakorlat tapasztalatait és gazdasági ismereteit kamatoztatva, egy rákellenes civil szervezet rehabilitációs központjának orvos-igazgatójává választották. Több mint húsz éve szakorvosként végzi a munkáját. Nagylányai jelenleg egyetemisták, kislánya 6. osztályos tanuló.
1998-ban csatlakozott a Fidesz kerületi csoportjához. Még ugyanabban az évben önkormányzati képviselői mandátumot nyert a XII. kerületben. Tizenhét éve látja el az egészségügyi bizottság vezetői tisztségét, 2010–2014 között egészségügyi tanácsnok volt. Hosszú évek óta az oktatási és kulturális bizottságnak is tagja.
Bizottsági tagságai: egészségügyi és szociális bizottság (elnök), oktatási és kulturális bizottság
Dr. Bernyák Adrienn
(Fidesz–KDNP)
2. számú választókerület
Budapesten született 1972-ben, családjával több mint harminc éve él a XII. kerületben. A hegyvidéki Táncsics Mihály Gimnáziumba járt, majd a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Főiskola idegenforgalom–szálloda szakán diplomázott. Főiskolai tanulmányai alatt az ELTE történelemtanári szakára is beiratkozott, ahol szintén diplomát szerzett, majd a doktori iskolát is elvégezte.
2011 óta a Zugligeti Általános Iskola igazgatója, vezetése alatt a gyermeklétszám több mint a kétszeresére bővült, a felső tagozat pedig új épületet kapott a Fácános területén. Elnökségi tagja a Kereszténydemokrata Néppárt XII. kerületi szervezetének, továbbá elnöke a Sztehlo Lili Kulturális Egyesületnek, amelynek közreműködésével az idén júniusban elkészült és 76 év után újra látható a Városmajori Jézus Szíve Plébániatemplom második világháborúban elpusztult Szent Erzsébet-üvegablaka.
1998-tól külsős képviselőként vett részt az önkormányzat oktatási bizottságának munkájában. 2010 óta képviseli a 2. számú választókerület lakóit. Az elmúlt ciklusban az egészségügyi és szociális, a pénzügyi, valamint a tulajdonosi és városfejlesztési bizottság tagjaként dolgozott.
Bizottsági tagságai: egészségügyi és szociális bizottság, pénzügyi bizottság, tulajdonosi és városfejlesztési bizottság
Dr. Péczely Attila
(Fidesz–KDNP)
3. számú választókerület
1976-ban született, a Hegyvidéken nőtt fel, szülei itt élnek, a nagyszülei is itt laktak. 2003-ban a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán végzett, jelenleg jogászként, ügyvédként dolgozik. Nős, két gyermek édesapja.
1998–2006-ig a pénzügyi bizottság Fidesz által delegált külsős tagjaként vett részt a Hegyvidéki Önkormányzat munkájában. 2006 óta mint egyéni önkormányzati képviselő tevékenykedik. A jogi és ügyrendi bizottság elnökeként évek óta kötelességének érzi, hogy személyesen is segítse a hegyvidéki polgárokat. Havonta jogi fogadóórákat tart, amelyen XII. kerületi lakosoknak nyújt segítséget tanácsaival, észrevételeivel.
Bizottsági tagságai: jogi és ügyrendi bizottság (elnök), pénzügyi bizottság
Sikota Krisztina
(Fidesz–KDNP)
4. számú választókerület
Tanár, két gyermek édesanyja. 1967-ben született a XII. kerületben. A Hegyvidéken nőtt fel, itt járt iskolába. Kerületi kötődéseit gyermekei még szorosabbra fűzték, hiszen ők is itt voltak óvodások, iskolások.
Egyetemi tanulmányait az ELTE-n, valamint a jénai és a bécsi egyetemen folytatta, 1991-ben történelem–német szakos tanárként szerzett diplomát. 2015-ben a Moholy Nagy Művészeti Egyetem posztgraduális képzését végezte el kultúramenedzsment szakirányon. 2015-ben a megújult Várkert Bazár kulturális igazgatója lett, ez év eleje óta a Nemzeti Hauszmann Program keretében megújuló budavári palotanegyed kulturális és turisztikai fejlesztését irányítja. Több civil szervezet (Keresztszülők a Moldvai Csángómagyarokért Egyesület, Svábhegyi Hagyományőrző Egyesület, Bókay Gyerekklinikáért Alapítvány) munkájában is aktívan részt vesz.
A Fidesz munkájába 2003-ban kapcsolódott be, 2006 óta önkormányzati képviselő a Hegyvidéken. Az előző ciklusban az oktatási és kulturális bizottság elnöke, valamint a tulajdonosi és városfejlesztési bizottság tagja volt.
Bizottsági tagságai: oktatási és kulturális bizottság, tulajdonosi és városfejlesztési bizottság
Menyhárt Éva
(Fidesz–KDNP)
5. számú választókerület
Debrecenben született 1967-ben. A gimnáziumi évek után a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán folytatta tanulmányait, ahol magyar–orosz szakos középiskolai tanárként végzett. Posztgraduális képzés keretében mentálhigiéné szakon szerezte másoddiplomáját. 1998-ig tanított gimnáziumban és általános iskolában, majd egy pedagógusok számára készült magazin főszerkesztője, valamint gyermekmagazinok szerkesztője lett. 2001-től a Fidesz központi hivatalában dolgozott, később a párt XII. kerületi irodáját vezette.
2011-től vezeti a tavaly óta új épületben működő Hegyvidéki Kulturális Szalont, amely közösségi térként számos kulturális programot, előadás-sorozatot, színvonalas és értékes időtöltési lehetőséget kínál az itt élőknek.
2006 óta az 5. számú választókörzet egyéni önkormányzati képviselője. Az elmúlt években közreműködött az egészségügyi és szociális, valamint a tulajdonosi és városfejlesztési bizottság munkájában.
Bizottsági tagságai: tulajdonosi és városfejlesztési bizottság (elnök), egészségügyi és szociális bizottság, közbiztonsági és közlekedési bizottság
Mikó Gergely
(Fidesz–KDNP)
6. számú választókerület
1971-ben született a Hegyvidéken. A Petőfi Sándor Gimnáziumban érettségizett, a Budapesti Műszaki Egyetemen okleveles építőmérnökként diplomázott, majd posztgraduális MBA-képzésen vett részt. 2016-ban, már a Normafa Park igazgatójaként, elvégezte az erdészetiszakmunkás-képzést. Okleveles közgazdász feleségével neveli két lányát.
1998 óta a Mártonhegy és az Orbánhegy városrészeket felölelő választókörzet képviselője. 1998 és 2002 között alpolgármesterként főleg a kerület infrastrukturális fejlesztésével, az intézményhálózat működtetésével és városrendezési kérdésekkel foglalkozott. 2002-ben visszatért mérnöki pályájához, és műszaki ellenőri szakvizsgát tett, jelentős beruházások ellenőrzésében vett részt.
2014-ben, majd 2019-ben megválasztották a Normafa Park Fenntartó és Üzemeltető Intézmény igazgatójának. Az előző önkormányzati ciklusban a környezetvédelmi és közbiztonsági bizottság elnöke, továbbá az oktatási és kulturális, valamint az összeférhetetlenségi és vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottság tagja volt. Jelenleg is tagja a Hegyvidéken működő Természetvédelmi Polgárőrségnek.
Bizottsági tagságai: zöld bizottság, közbiztonsági és közlekedési bizottság, összeférhetetlenségi és vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottság
Fonti Krisztina
(Fidesz–KDNP)
7. számú választókerület
Budapesten született 1968-ban. Az I. kerületben nőtt fel, de gyermekkora óta sok szállal kötődik a Hegyvidékhez. Huszonegy éve lakik a XII. kerületben, két felnőtt gyermeke van. Az ELTE Bölcsészettudományi Karán magyar–olasz szakos középiskolai tanárként diplomázott, majd néhány év elteltével a Külkereskedelmi Főiskola marketingkommunikáció szakán posztgraduális közgazdász diplomát szerzett.
Évekig dolgozott nyelvtanárként, először három évig Rómában, majd Budapesten. 2000-től tudományos konferenciák szervezésével és többnyelvű kiadványok szerkesztésével foglalkozott. Számos jelentős tanulmánykötet létrehozásában vett részt.
2006 óta önkormányzati képviselő. 2010-től a Hegyvidék alpolgármestere, e minőségében eddig az oktatás-nevelés, a közművelődés, az egyházi ügyek, a testvérvárosi kapcsolatok, a kerületi diák- és tömegsport tartozott hozzá, valamint ő felelt az önkormányzati irányítás alatt álló egészségügyi és népjóléti intézményekért is. Az újonnan megalakuló képviselő-testület ismét alpolgármesternek, a polgármester általános helyettesének választotta.
Kovács Lajos
(Fidesz–KDNP)
8. számú választókerület
Feleségével és két gyermekével a Hegyvidéken él. A Janus Pannonius Tudományegyetem történelem szakán szerzett bölcsész végzettséggel állt munkába. Ezt követően, 2001-ben kereskedelmi közgazdász diplomával, majd a BKÁE Vezetőképző Intézetének egyetemi kurzusán szerzett tapasztalatokkal gazdagodva kezdett dolgozni a Hegyvidéki Önkormányzatnál.
A 2006–2010-es választási ciklusban egyéni képviselőként szerezett mandátumot, és az önkormányzat alpolgármestereként a szociális és egészségügyi terület, a városrendezés és a városüzemeltetés napi feladataiért tartozott felelősséggel. A 2010–2014-es és a 2014–2019-es ciklusban ismét egyéni képviselőként, alpolgármesteri feladatokat ellátva folytatta megkezdett munkáját. Alpolgármesterként – e tisztségét 2015-től társadalmi megbízatásban látta el – az elmúlt években a kerület „zöld” programjait menedzselte.
Több hazai és nemzetközi szervezetben képviseli a környezetvédelem és önkormányzatiság kerületi érdekeit. Elnöke a Klímabarát Települések Szövetségének, képviselője az Európa Tanács Önkormányzati Kongresszusának és állandó tagja a Current Affairs bizottságának.
Bizottsági tagságai: zöld bizottság (elnök), jogi és ügyrendi bizottság
Dr. Gidófalvy Dénes
(Fidesz–KDNP)
9. számú választókerület
Budapesten született 1978-ban, székely eredetű, ötgyermekes családba. Felmenői tősgyökeres hegyvidéki polgárok, diákévei is a kerülethez kötik. A mai nevén Szent Margit, középiskolai tanulmányai idején Kaffka Margitról elnevezett gimnázium első egyházi osztályában érettségizett.
Első diplomáját a Pázmány Péter Katolikus Egyetem hittudományi, a másodikat a jogi karán szerezte, ez idő alatt két évig történelmet is hallgatott az ELTE-n. 2003 óta dolgozik a közigazgatásban, 2010-től külsős képviselőként segítette az önkormányzat környezetvédelmi és közbiztonsági bizottságának munkáját.
Először a 2014-es önkormányzati választásokon nyert egyéni képviselői mandátumot a Hegyvidék 9. számú választókörzetében. Az előző ciklusban a jogi és ügyrendi, a környezetvédelmi és közbiztonsági, valamint az összeférhetetlenségi és vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottság munkájában vett részt.
Bizottsági tagságai: oktatási és kulturális bizottság (elnök), jogi és ügyrendi bizottság, zöld bizottság
Dr. Gámán Gábor
(Fidesz–KDNP)
10. számú választókerület
Budapest I. kerületében született 1940-ben, onnan költözött 1970-ben a XII. kerületbe. Ma is a Hegyvidéken él, nyugdíjasként, szintén nyugdíjas feleségével. Itt születtek lányaik is, akik mindketten diplomások.
1958-ban érettségizett a Toldy Ferenc általános gimnáziumban. Első diplomáját az Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem Közlekedési Üzemmérnöki Karának nappali tagozatán kapta 1964-ben, a másodikat a Budapesti Műszaki Egyetem Közlekedésmérnöki Kar gazdasági mérnöki szakának esti tagozatán szerezte 1970-ben. Ugyanott 1972-ben megkapta a műszaki doktori címet.
Pályafutása során – a MÁV Tervező Intézetben, az Országos Tervhivatalban, végül a MALÉV-nál – mindig a közlekedéssel foglalkozott, részben vállalati, de országos szinten is. Ebben az időszakban nyert egyre nagyobb jelentőséget a gazdasági hatékonyság a műszaki megbízhatóság mellett.
2010 óta tagja az önkormányzat tulajdonosi és városfejlesztési bizottságának, 2007 óta pedig a Hegyvidéki Útfejlesztési Testületnek.
Bizottsági tagságai: közbiztonsági és közlekedési bizottság, összeférhetetlenségi és vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottság, tulajdonosi és városfejlesztési bizottság
Vágó István
(DK)
11. számú választókerület
1972-ben gyógyszervegyészmérnöki diplomát szerzett a Budapesti Műszaki Egyetemen, majd a gyógyszeriparban (Chinoin gyógyszergyár), később a gyógyszer-külkereskedelemben (Medimpex) dolgozott. 1975-ben kezdte tévés pályafutását, évtizedeken át szerepelt a közszolgálati és a kereskedelmi televíziókban. Vetélkedők, ismeretterjesztő és szórakoztató műsorok kötődnek a nevéhez (pl. Álljunk meg egy szóra!). Jelenleg közéleti vitaműsorok rendszeres szereplője.
Éveken át vezette a Szkeptikus Társaságot, amelynek fő célja a racionális gondolkodás népszerűsítése, valamint fellépés az áltudományos nézetekkel, babonákkal, ezotériával szemben. A Favágók együttes névadója és basszusgitárosa volt.
Angol, német, francia és spanyol nyelvből felsőfokú és szakmai nyelvvizsgája van, interjúképesen beszél oroszul, olaszul és portugálul, foglalkozott több más, például svéd, lengyel, arab, finn, kínai nyelvvel. Négy nyelven képesített idegenvezető.
A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje, a Pro Urbe Budapest, a Prima Primissima, a Radnóti Miklós antirasszista díj és számos szakmai díj kitüntetettje.
2010 óta nyugdíjas, a Demokratikus Koalíció elnökségi tagja.
Bizottsági tagságai: egészségügyi és szociális bizottság, oktatási és kulturális bizottság, összeférhetetlenségi és vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottság
Dr. Péchy László
(Fidesz–KDNP)
12. számú választókerület
A XII. kerületben született, családja, nagyszülei, szülei is itt laktak és laknak. Érettségi után a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karán szerezte erdőmérnöki diplomáját. Ezt követően a Külkereskedelmi Főiskola nemzetközi marketing-szaküzemgazdász szakán diplomázott, majd 1995-ben Kanadában elvégezte az ACADIA Egyetem gazdasági vezetőképző szemináriumát. Tudományos fokozatot szerzett 2012-ben Sopronban, a Nyugat-Magyarországi Egyetemen anyagtudományok és technológiák tudományágban. Több gazdasági és marketing-szakterületen betöltött állás után jelenleg gazdálkodik.
Civil szervezetek munkájában is részt vesz. Elnökségi tagja a Magyar Kastélyok és Kúriák Egyesületének, amely a Kárpát-medencei műemlék épületek sorsát kíséri figyelemmel.
A helyi közéletnek 1993 óta aktív tagja, 1998-tól a Hegyvidék egyéni körzetben megválasztott önkormányzati képviselője. Az elmúlt öt évben a pénzügyi, valamint a környezetvédelmi és közbiztonsági bizottság munkájában vett részt.
Bizottsági tagságai: zöld bizottság, összeférhetetlenségi és vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottság, pénzügyi bizottság
Élő Norbert
(DK)
kompenzációs listáról
1967-ben született Budapesten. Négy gyermek édesapja, 1997 óta él a kerületben. 1985-ben a budapesti Eötvös József Gimnázium német tagozatos osztályában érettségizett. 1990-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem pénzügy szakán okleveles közgazda diplomát szerzett.
A diploma után fél évet az OTP-nél töltött, utána öt évig dolgozott a Magyar Nemzeti Bank pénzpolitikai főosztályán, ahol 1994-ben osztályvezető-helyettes lett. 1996-tól a Trend/Prognózis Társadalom- és Gazdaságkutató Zrt.-nél helyezkedett el, amelynek jelenleg is vezérigazgatója, pénzügyi tanácsadással és makrogazdasági kutatásokkal foglalkozik.
2002–2014-ig önkormányzati képviselő, 2014–2019 között a főváros városfejlesztési, közlekedési és környezetvédelmi bizottságának tagja. 2004-ben parlamenti képviselő, a külügyi és a gazdasági bizottság tagja. 2006 májusáig az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet Parlamenti Közgyűlésnek tagja. 2008–2010-ig igazgatósági tag, 2010–2012-ig felügyelőbizottsági elnök a Főtáv Zrt.-nél. 2014–2019-ig a BKK Zrt. felügyelőbizottsági tagja. 2004–2009 és 2014–2019 között a Magyar Darts Szövetség elnöke. Német, angol pénzügyszakmai nyelvvizsgával rendelkezik.
Bizottsági tagságok: pénzügyi bizottság (elnök), jogi és ügyrendi bizottság, közbiztonsági és közlekedési bizottság
Hajdu Mária
(LMP)
kompenzációs listáról
A XII. kerületben született 1973-ban. A Budapesti Tanítóképző Főiskola Gyakorló Általános Iskolájába, majd a Táncsics Mihály Gimnáziumba járt. A Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészettudományi karán diplomázott magyar nyelv és irodalom szakon.
Nyelvtanár, üzleti angolt tanít cégek munkatársainak, de korábban biciklis futárként és kreatív kézművesként is dolgozott. Az etikus, környezetileg és társadalmilag tudatos vásárlás népszerűsítéséért tevékenykedő Tudatos Vásárlók Egyesületének önkéntese, emellett részt vett a sikeres kerékpáros-mozgalom, a Critical Mass beindításában.
A Lehet Más a Politika (LMP) alapító tagja, korábbi választmányi tagja, választmányi titkára, budai területi szervezetének elnöke. A párt emlékezetpolitikai szakszóvivőjeként az ügynökmúlt nyilvánossá tételét, a történelmi sebek gyógyítását tűzte ki célul.
2014-ben lett XII. kerületi önkormányzati képviselő az LMP színeiben. Az elmúlt öt évben a pénzügyi bizottság elnöke, valamint a tulajdonosi és városfejlesztési bizottság tagja volt.
Bizottsági tagságai: jogi és ügyrendi bizottság, zöld bizottság
Kovács Gergely
(MKKP)
kompenzációs listáról
Budapesten született 1980-ban. Az első pár évet otthon töltötte, szabad idejében főként a 19. századi francia vagyonosodási elméletek tanulmányozásával foglalkozott.
Pályaválasztáskor meghatározó volt számára, hogy érdekelte a vagyon. 1987-től a Vagyonkutató, majd a Nemzeti Vagyonügynökség alkalmazottja, itt mások és saját vagyonosodásával foglalkozott. Általános iskolában az osztály vagyonfelelősévé választották. Egyetemi tanulmányai után a dombvidéki területek demográfiai torzulásának statisztikai tévedéseit vizsgálta a tengerszint feletti magasság és a vagyon függvényében.
2001-ben jelent meg bestsellere, a Vagyon. 2003-ban a Vagyon 2. A vagyon útja.
2010-től főként a Magyar Kétfarkú Kutya Párt vagyonával foglalkozik, a párt Felhalmozott Anyagi Javak Osztályának vezetője és a Viszonylag Értékes Dolgaink, Amikről Még Mindig Tudjuk, Hogy Hol Vannak Munkacsoportjának szóvivője.
2019-ben választották meg képviselőnek a XII. kerületi önkormányzatba, ahol az összeférhetetlenségi és vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottság elnöke lett.
Bizottsági tagságai: összeférhetetlenségi és vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottság (elnök), oktatási és kulturális bizottság
Matisz Károly István
(Momentum)
kompenzációs listáról
1986-ban született a XII. kerületben, majd szülei külföldi kiküldetését követően, hároméves korától hegyvidéki lakossá is vált. Általános és középiskolai tanulmányai idejére sem hagyta el a Hegyvidéket, 2004-ben érettségizett. 2006-ban felvételt nyert az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia szakára.
Egyetemi tanulmányai mellett pénzügyi területen kezdett el dolgozni, több mint tíz év alatt végigjárta a ranglétrát. Jelentős szakmai tapasztalatokra tett szert pénzügyi és gazdasági területen. 2017-ben csatlakozott a Momentum Mozgalomhoz, ahol először az országos hálózat építésében vett részt aktívabban.
A 2019. évi önkormányzati választáson kompenzációs listán jutott mandátumhoz.
Bizottsági tagságai: pénzügyi bizottság, tulajdonosi és városfejlesztési bizottság
Dr. Vincze Géza
(MSZP)
kompenzációs listáról
A Magyar Testnevelési Főiskola testnevelő tanári szakán végzett 1968-ban, az ELTE pszichológia szakán szerzett szociálpszichológusi diplomát 1973-ban. 1974-ben a Magyar Testnevelési Főiskola labdarúgó-szakedzői szakát is elvégezte. Bő húsz évvel később, 1995-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Nemzetközi és Diplomáciai Tudományok Intézete (BIGIS) gazdaságdiplomáciai szakán diplomázott. A Semmelweis Egyetemen 2008-ban szerzett PhD fokozatot a neveléstudomány területén.
A Ferencvárosnál 27 évet töltött el labdarúgóként, módszertani főelőadóként, utánpótlás-szakágvezetőként, igazgatóként vagy vezetőedzőként. Emellett külföldön dolgozott bő tíz évet, ami elsősorban labdarúgó-vezetőedzői és szaktanácsadói munkát jelentett arab országokban. Az FTC örökös tagja és bajnoka. Angol, francia és arab nyelven beszél. 2005-ben a Magyar Köztársasági Arany Érdemkeresztet vehette át labdarúgóedzői munkássága elismeréseként.
2002–2014-ig XII. kerületi önkormányzati képviselő, 2014–2019-ig a tulajdonosi és városfejlesztési bizottság külsős tagja volt.
Bizottsági tagságai: közbiztonsági és közlekedési bizottság (elnök), egészségügyi és szociális bizottság