A labdarúgó Budapest-bajnokság II. osztályában vitézkedő Hegyvidék SE gárdája a 26. és a 27. fordulóban egy döntetlennel és egy győzelemmel lépett egyet (illetve kettőt) a feljutás irányába.
Létezik Budán egy stúdió. Sok ilyen van, de ebben a névtábla szerint egészségközpont működik. Még ilyet is találunk néhányat, de itt hypoxi tréner és néhány kedves, a vendégre is figyelő ember várja a látogatót. Ilyen azért már kevesebb van, sajnos.
Kellemesen vagány, idős úr, sporttáskával a vállán érkezik a megbeszélt randevúra. Nem divatból hordja, vagy épp azért, mert bevásárolni volt – egyenesen a Komjádi uszodából érkezett. Egy pillanatig sem titkolja korát, azonnal elárulja, hogy hetvenhét éves. Ezután viszont máris belekezd élménybeszámolójába, mert Zsótér Andrásnak van miről mesélnie.
Sorozatunkban azokat a felvidéki településeket mutatjuk be, amelyek névadói voltak hegyvidéki utcáknak, utaknak. Történelmi és földrajzi utazásunk következő állomása Breznóbánya, mai nevén Brezno.
Amikor a hegyvidék védett természeti értékeit feldolgozó sorozat keretében a védett fasorok felkutatására indultunk, azt gondoltuk, egyszerű feladat előtt állunk: a rendeletben meghatározott utcákat végigjárva a fasorokat megtalálni nem lehet komoly kihívás. Tévedtünk!
A gyönyörű napsütés, a teljes tavaszi pompáját felvonultató természet sokunkat kicsal városi "odúnkból". A díszletnek azonban a kullancsok is részei, melyek szaporodásának az idei tél különösen kedvezett. Veszélyt nem maga az állatka jelent, hanem az általa terjesztett fertőzések.
A csendesen csobogó patak a természet egyik legmegnyugtatóbb ajándéka. Sajnos kevés kert – Hegyvidéken pedig még kevesebb – büszkélkedhet ilyen kincscsel. Nem marad más megoldás, mint építeni egyet.
A sárgabarack a nyár első felének talán leghívogatóbb, legzamatosabb gyümölcse. Amellett, hogy sok finomság alapja, a gyógyászatban is "erős versenyzőnek" számít.
Azt mondják, a szem a lélek tükre. Valamint – egészséges állapotában – a külvilág észlelésének legfontosabb eszköze, ezért fontos odafi gyelnünk épségére, egészségére, és tudnunk a betegségeiről.
Egyszerűsége, kedvessége lenyűgöző, akárcsak az énekhangja, amellyel harminc éve a legnagyobb operaénekesek közé kvalifikálta magát. Vérbeli profi , tudja, milyen fényszűrésben, hogyan üljön, ami kedvezően mutat fotózáskor, és előtte bele sem harap a croissant-ba, mert "ha evett az ember, az meglátszik az arcon, a sminken". Teljes testi-lelki harmónia sugárzik fiatalos lényéből, világsztárként is egy régi jó szomszéd közvetlenségével felel, pedig először beszélgetünk.
Átalakulásának újabb fontos állomásához érkezett a Királyhágó utcai egykori Budai Honvéd Kórház. Az intézmény, amely 2005 szeptembere óta a Budai Egészségközpont Szakkórházaként működik, május 21-én beindította poszttraumás és mozgásszervi rehabilitációs osztályát. Az új osztály a szakmai követelményeknek és a speciális igényeknek minden szempontból megfelelő szolgáltatásait privát formában nyújtja a pácienseknek. A részletekről Dr. Ardai György osztályvezető főorvost kérdeztük.
A kerti hulladékoktól sokan égetéssel igyekeznek megszabadulni, ám létezik ennél környezetkímélőbb módszer is: a komposztálás. A hegyvidéki önkormányzat programot indít a komposztkészítés népszerűsítése érdekében – ennek részeként a kerületi ingatlantulajdonosok kedvezményes áron juthatnak komposztáló ládákhoz.
Ökostandot rendszeresítettek az önkormányzat munkatársai a Csörsz utcai ökopiacon. Nem az a cél, hogy biotermékeket áruljanak, s konkuráljanak az őstermelőkkel, hanem személyes tájékoztatást kívánnak nyújtani az érdeklődőknek az önkormányzat környezetvédelemmel kapcsolatos programjairól, illetve egyéb aktuális környezet- és egészségvédelmi kérdésekben.
Méhes György írásain nemzedékek nevelkedtek Erdélyben és Magyarországon egyaránt. A kerületben, a Csillagvölgyi úton élő művész 91 éves korában hagyott itt minket a tavasszal, ám regényei által még a júniusi könyvhéten is nagy sikere volt, és valószínűleg így lesz ez még sokáig. Rá emlékezünk az alábbiakban.
A lakossági energiamegtakarítástámogatási pályázatról, illetve egy társasház felújításának sikertörténetéről hallhattak tájékoztatót a megjelentek a legutóbbi társasházi fórumon.
A Hegyvidéki Útfejlesztési Testület feladata, hogy javaslatot tegyen a kommunális adóból származó, az úthálózat fejlesztésére, fenntartására elkülönített önkormányzati bevételek felhasználására. A testület 55 tagját a területi elv fi gyelembevételével, a körzetek lakóinak ajánlásai alapján választották ki oly módon, hogy minden választási szavazókör rendelkezzen saját képviselővel.
A tervek szerint szeptembertől alacsonypadlós buszokon utazhatnak a mozgásukban korlátozottak a Déli pályaudvar és az Örs vezér tere között. A buszokat egészen addig üzemelteti a BKV, amíg meg nem valósul a piros metró teljes akadálymentesítése.
A jó idő beálltával megszaporodó építkezések, lakásfelújítások csalhatatlan jele az úttestre, parkoló autók közé, vagy éppen a járdára kihelyezett, sok esetben a forgalmat is zavaró sittes konténerek megjelenése. Bár az esetek többségében az érintettek a vonatkozó szabályoknak megfelelően járnak el, mindig akadnak olyanok, akik a rövidebb utat választják, és engedély nélkül veszik igénybe a közterületeket. Lovas Pál alpolgármestert a kerületi tapasztalatokról kérdeztük.
Ecsetet ragadott és lefestette a Moszkva téri Gomba presszó graffitikkel elcsúfított falát az I., a II. és a XII. kerület polgármestere. A látványos akcióval a téren uralkodó tarthatatlan állapotokra kívánták felhívni a figyelmet, valamint arra, hogy a kormánypárti politikusok ígéretei ellenére még mindig nem kezdődött meg a fővárosi tulajdonú közterület rendezése.